O členství

Mnoho začátečníků se k vlastnímu chovu včel dlouho odhodlává. Začít samostatně včelařit je složité, zejména pokud nemáte k dispozici zkušeného včelaře, na kterého se můžete kdykoliv obrátit. Aby byly začátky včelaření co nejsnazší, můžete využít online členství. Na chov včel tak nebudete sami!

S pořízením členství získáte přístup do uzavřené sekce webových stránek. Po přihlášení můžete po dobu 1 roku čerpat všechny výhody, které členství nabízí. K přihlášení budete potřebovat přihlašovací jméno a heslo, které obdržíte na email uvedený během nákupu. Přihlašovací formulář se nachází v pravé části webových stránek.

Členství můžete pořídit buď standardní či ve formě „Plus“, které poskytuje o něco více možností.

Výhody standardního členství

Písemné konzultace

Přes formulář v členské sekci můžete posílat dotazy včelaři. Dotazy se mohou týkat včelařské teorie a zejména praxe. Ať už během chovu narazíte na cokoliv, nic vás nemůže zaskočit. Přiložit můžete i fotografii – například fotografii toho, co jste objevili v úle. Odpověď od autora stránek dostanete emailem.

Mějte prosím na mysli, že rady a doporučení vychází ze zkušeností včelaře. Ve včelaření platí, že „co včelař, to názor“. Od jiného včelaře byste tedy mohly dostat odlišné doporučení. V rámci konzultací se snažíme upozorňovat na možné odlišné pohledy na danou věc a snažíme se poradit to nejlepší.

Aktuálně u včel

Co se děje právě nyní ve včelstvu? A jaké práce z toho vyplývají pro včelaře? S námi se nemůže stát, že byste se během včelařského roku ztratili a na něco důležitého zapomněli. Budou pro vás nachystány přesné informace, co se aktuálně odehrává u včel. Připomeneme vám i povinnosti včelaře, které vyplývají z legislativy i veterinárních nařízení.

Videa z praxe

Názorná ukázka včelařových prací vám pomůže vše pochopit během chvilky. Videa vznikla přímo pro členskou sekci. Můžete se podívat na to, jakým způsobem se čistí úl a rámky, na přípravu rámků do včel s mezistěnami i na volnou stavbu, ukázku krmení, léčení a další.

Bonusové materiály

Nejrůznější praktické dokumenty všeho možného druhu, které vám usnadní včelaření a zorientování se v problematice. Mezi tyto materiály mimo jiné patří i prezentace, které užíváme v rámci vzdělávacích akcí. Tyto materiály si můžete stáhnout a uložit.

Výhody členství Plus

Členství Plus je určeno pro náročnější studenty. Automaticky zahrnuje všechny výhody standardního členství. Kromě toho získáte navíc následující možnosti.

Telefonické konzultace

Přes členskou sekci si můžete domluvit telefonickou konzultaci. Buď uvedete svoje telefonní číslo a budeme vás kontaktovat zpět. Nebo si můžete předem domluvit telefonickou konzultaci na konkrétní dobu. Když budete například vědět, že v sobotu okolo 10. hodiny půjdete do včel, můžete si zarezervovat telefonickou konzultaci a poté přímo od včel zavolat včelaři.

Individuální výuka

Teoretické či ryze praktické setkání v délce 2 hodin vám pomůže vše vyjasnit. Buď si můžete domluvit soukromou teoretickou výuku v Praze, či se můžete přijet podívat na včelnici v blízkosti Loun. Ukážeme vám veškeré nezbytné vybavení pro chov a zázemí pro včelaření. V závislosti na počasí budeme moci rozebrat a prohlídnout včelstvo. Téma individuální výuky si určíte sami, a tak se budeme věnovat přesně tomu, co vyplývá z vašich aktuálních potřeb.

Sleva na kurzy

Na všechny prezenční kurzy a workshopy, které organizuje autor těchto stránek, získáváte slevu 15 %. O kurzech budete informováni na těchto webových stránkách v sekci Prezenční kurzy. Můžete se na ně přímo přihlásit a při přihlášení stačí uvést, že jste v programu Členství Plus.